Wizytówką każdego domu jest taras, zwłaszcza podczas wiosny i lata, gdy intensywnie użytkujemy go na potrzeby rodzinnych uroczystości, a także zwyczajnego relaksu. Warto zadbać, by materiały, z których został wykonany, były trwałe, a jednocześnie prezentowały się wyjątkowo efektownie. Wykonany z drewna kompozytowego to kompromis między naturalnym urokiem drewnianych paneli a trwałością sztucznych tworzyw. Drewno kompozytowe na taras prezentuje się równie estetycznie, jak jego naturalny krewniak, ale jednocześnie zapewnia wzmożoną ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Zapobiega również obecności szkodników, a także nadmiernemu zawilgoceniu powierzchni, które sprzyja gromadzeniu się grzybów. W naszej ofercie znajdziesz najpopularniejsze modele, jak deska kompozytowa Twinson.

Systemy tarasowe, montażu desek tarasowych

System desek tarasowych z kompozytu gwarantuje zapobieganie negatywnemu wpływowi deszczu i śniegu na stan balkonowej powierzchni. Cena tego typu materiałów nie różni się diametralnie od innych surowców, co sprawia, że Klienci coraz częściej skłaniają się ku temu rozwiązaniu kosztem desek z naturalnego drewna. System montażu desek tarasowych nie jest skomplikowany, ale wymaga precyzji i specjalistycznej wiedzy. Z tego względu lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy wykorzystają swoje wieloletnie doświadczenie, by w krótkim czasie przygotować konstrukcję do użytku. Ważnym czynnikiem, decydującym o sposobie konstrukcji, jest stosunek poziomu powierzchni zewnętrznej do wewnętrznej posadzki znajdującej się w domu. To od niego zależy, czy będzie trzeba zastosować drewniane legary.

Taras z drewna kompozytowego WPC

WPC to rodzaj materiału, który umożliwia połączenie właściwości drewna i tworzywa sztucznego. Skrót od ,,Wood Plastic Composites” odnosi się do zastosowanych surowców. Zazwyczaj do produkcji materiałów, z których powstaje taras WPC, wykorzystuje się miazgę drzewną i polimery termoplastyczne, które gwarantują trwałość kompozytu i zapewniają mu odporność na nawet ekstremalne warunki atmosferyczne. Tarasy z deski kompozytowej doskonale sprawdzą się w miejscach o wysokiej amplitudzie rocznych temperatur i sporej ilości opadów deszczu i śniegu – ich cena tym bardziej zachęca, by wyposażyć się w tego typu panele. Warto wybrać model o odpowiedniej barwie, połysku i teksturze, by dostosować tę zewnętrzną powierzchnię do estetyki domu. Miłośników drewna ucieszy fakt, że systemy tarasowe kompozytowe doskonale sprawdzają sie jako jego zamienniki.

Tarasy z deski kompozytowej – cena Poznań

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór paneli, z których skomponujesz zachwycający taras kompozytowy. Deska Holland czy deska Hartika doskonale sprawdzi się w polskich warunkach pogodowych. Wybierz dostawę, jeśli jesteś spoza Wielkopolski, a interesują Cię deski tarasowe kompozytowe – Poznań jest głównym obszarem działalności naszej firmy, ale oferowane przez nas produkty zamówisz na terenie całego kraju. W przypadku zainteresowania bezpłatnymi pomiarami i konsultacjami wystarczy kontakt z naszym regionalnym konsultantem. Drewno w wydaniu kompozytowym to decyzja, która zaważy na wytrzymałości i długowieczności użytkowanej przestrzeni płaskiej. Przystępne ceny tego typu materiałów to zachęta dla Klientów, którzy poszukują ekologicznego i niedrogiego rozwiązania. Drewno tarasowe z dodatkiem polimerów wytrzyma nawet najbardziej intensywną eksploatację. Deska tarasowa Rehau lub inne modele sprawdza się w każdych warunkach.

Tarasy kompozytowe na legarach

W zależności od poziomu Twojej przestrzeni tarasowej, a także wytrzymałości konstrukcji, specjalista w dziedzinie montażu dobierze odpowiedni sposób, w jaki należy położyć drewniane deski kompozytowe. Układane przez nas tarasy są wytrzymałe i nie przeciążają konstrukcji bazowej. To, czy trzeba będzie ją zbudować na legarach, czy też bezpośrednio na podłożu, zależy od kilku czynników. Systemy tarasowe oparte na tego typu materiałach służą użytkownikom przez lata, jeśli zostały dostosowane do specyficznych warunków domu. Skontaktuj się z naszym przedstawicielem regionalnym, który skonsultuje z Tobą system montażu deski tarasowej. Tarasy z drewna prezentują się niezwykle efektownie, a deski wzbogacone o polimery dodają tej estetyce właściwości ochronnych. Poznań to centrum naszych działań, ale oferujemy usługi w całej Wielkopolsce.