4 październik

Jak zamontować deski tarasowe kompozytowe na tarasie i balkonie?

Deska kompozytowa to dziś jeden z najpopularniejszych materiałów do wykorzystania przy konstrukcji tarasów. Wyróżnia ją zastosowanie nowatorskiej fuzji materiałów, która pozwala na zwiększenie odporności paneli do maksimum. Jak zrobić taras z desek kompozytowych? Przede wszystkim, należy zacząć od wyboru odpowiednich paneli. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór desek o różnych odcieniach i teksturach, które umożliwiają idealne dopasowanie estetyki tarasu to stylu architektonicznego, w jakim utrzymany jest dom. Tego typu panele, ze względu na zawartość materiałów naturalnych, zazwyczaj imitują drewno. To idealny kompromis dla osób, które uwielbiają drewniane detale, ale niekoniecznie chcą poświęcać czas impregnacji i walce ze szkodnikami.

Jak zrobić taras z deski tarasowej?

Jeśli wybrałeś już idealne panele, możesz zastanawiać się, jak zamontować deskę kompozytową, by służyła Ci na lata. Nie będziemy oryginalni, doradzając Ci najpewniejsze rozwiązanie – skorzystanie z usług specjalisty. Możesz oczywiście spróbować ułożyć deski kompozytowe na tarasie samodzielnie, ale takie wyjście niestety nie gwarantuje sukcesu. Doświadczony specjalista od montażu wie jak położyć deskę tarasową na balkonie bez obciążania konstrukcji. Warto pamiętać bowiem, że stosowane przy montażu tego typu materiałów konstrukcyjnych legary WPC mogą ją obciążyć. Zamontować deski kompozytowe można również bezpośrednio na podłożu, niezależnie od bazowego surowca, co stanowi ich istotną zaletę.

Jak położyć deskę tarasową na balkonie?

Jak zamontować deskę tarasową kompozytową, nie ryzykując uszkodzeń i niedociągnięć, które zaważą na jej późniejszej funkcjonalności? Przede wszystkim, należy wziąć pod uwagę poziom konstrukcji tarasowej. Kluczowym faktorem jest stosunek poziomów pomiędzy posadzką wewnątrz domu a zewnętrznymi panelami tarasowymi. To od niego będzie zależeć, czy wybierzesz montaż desek na legarach, czy też zastosujesz drewniane podesty. Jeśli nie masz pełnej pewności, jak ułożyć deski kompozytowe, skonsultuj montaż ze specjalistą, a najlepiej zamów profesjonalny montaż. Podejmując współpracę z naszą firmą, zapewniasz sobie możliwość darmowej konsultacji z regionalnym przedstawicielem, co wykluczy późniejsze nieprawidłowości.

Jak ułożyć deski kompozytowe na tarasie

Precyzyjny montaż determinuje funkcjonalność balkonu kompozytowego – panele muszą być umieszczone regularnie i dostatecznie blisko siebie, a jednocześnie w odpowiednim stosunku do wewnętrznego parkietu. Poszukując informacji, jak zamontować kompozytowe deski tarasowe, warto zasięgnąć opinii specjalisty, a najlepiej – zlecić mu również zadanie montażu. Upewni się on również, czy powierzchnia ma dostateczny spadek, umożliwiający odpływ wody z balkonu. Taras z deski tarasowej z kompozytu wyklucza konieczność impregnacji, z którą wiąże się posiadanie paneli drewnianych, ale efektywny odpływ wody wciąż jest niezbędny. Sprawdź dostępne w naszym sklepie deski tarasowe kompozytowe – Poznań to nasz główny obszar działania, ale regionalni przedstawiciele pomogą Ci podjąć decyzje.